ARTYSTA

PARALIŻ BAND

Zespół powstał w czasach, kiedy wszyscy jego członkowie chodzili jeszcze do liceum. Początkowo nie byli zdecydowani, co grać, dlatego też grali wszystko, co udało im się ułożyć - choć często muzycznie był to zwrot w kierunku punkrocka. Ostre brzmienia szybko się jednak znudziły i ktoś wpadł na pomysł, aby spróbować czegoś spokojniejszego. A że większość z nich uznawała i lubiła twórczość Boba Marleya czy Petera Tosha, to postanowili spróbować zagrać właśnie coś w tym stylu, no i udało się. "Reggae to jest to. Można poprzez tę muzykę wyrazić praktycznie wszystko - wszystko co złe: strach, ból, niemoc, złość, nienawiść, ale także wszystko to co dobre: radość, miłość, zabawę, spokój i wiarę. Reggae to nie tylko muzyka, reggae to nie tylko uczucie, reggae to sposób bycia i odbierania świata lepszym niż jest - dlatego reggae jest z nami dzisiaj i myślimy, że pozostanie z nami do końca ..." - czytamy na internetowej stronie zespołu. Skład zespołu zmieniał się i najczęściej zmiana ta zachodziła na miejscu wokalisty. Na samym początku swoim głosem wspierał ich Darek Gerc. Kolejną zmianą w zespole była współpraca z Moniką Kinal. Monika zastąpiła Gerę w miejscu vocala i ponadto zagrała w kilku piosenkach na flecie poprzecznym. Wreszcie znalazł się ktoś, kto chciał sobie pośpiewać w kapeli reggae i zostać na dłużej. "Miejsce wokalisty przejął młodszy brat Rygla Krzychu, który od samego początku istnienia zespołu wspierał nas duchowo i podsuwał świeże pomysły". Przed Juwenaliami '99 doszli do Aga i Turi. Ich instrumenty wniosły świeży powiew. Idealnie się dopasowali do zespołu, a jeszcze lepiej było ze zgraniem. Pod koniec lipca 2002, czyli tuż przed wydaniem debiutanckiej płyty, zespół musiał opuścić Krepa, jeden z założycieli zespołu. Jego miejsce zajęła osoba, która od zawsze była związana z zespołem i która przy nim zawsze się kręciła - tzn. Śliwa. 18.X.2002 - pojawiła się pierwsza płyta Paraliżu. Największym przebojem kapeli jest utwór zatytułowany "Wiosna". Na koncertach Paraliż Band jest bardzo gorąco przyjmowany przez wzrastającą falę ich oddanych wielbicieli. Skład tworzy aż 11 osób. / stan na sierpień 2003/: Rudy (perkusja), Aga (saksofon), Alina (klawisze), Bartas (bębny), Rygiel (bas), Jędras (gitara solowa), Młody (śpiew), Turi (klawisze, chórki), Maja (śpiew, chórki), Śliwa (gitara rytmiczna), Skroba (trąbka).

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Reklama dla firmy

17.10.2017 | 11:51 przez FrankieeFran

Drewnotar Zakład Przerobu Drewna

17.10.2017 | 09:00 przez Krzysztof123

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki