ARTYSTA

ORKIESTRA NA ZDROWIE

Orkiestra Na Zdrowie działa już od ponad 10 lat. Wcześniej, część jej muzyków grała w orkiestrze "Razem". Zmienili nazwę, przenosząc się z podlubelskiej wsi do Warszawy. Na stałe przyjął ich Dom Kultury Ochoty, gdzie działają do dziś. Działalność O.N.Z. opiera się głównie na czterogodzinnych "otwartych próbach", które organizowane są na Ochocie co miesiąc, w każdą przedpełniową sobotę. Na próby przyjeżdża liczna publiczność z całej Polski. Od początku istnienia Orkiestry przewinęło się przez nią około 50 muzyków - między innymi: Antonina Krzysztoń, Kuba Sienkiewicz, Słoma, Mamadou Diouf z Senegalu i wielu innych. Często koncertuje z kapelą Trebuniów Tutków, "Orkiestrą Pod Wezwaniem Św. Mikołaja", oraz niektórymi jazzmanami np. Włodkiem Kiniorskim. Ich muzyka, jak sami ją określają, to: "naturalna muzyka do ruchu i do słuchu, silnie osadzona w rytmie". Nie polują na nagrody, ale zawsze chętnie je przyjmują. W 1995 roku od Jurka Owsiaka otrzymali "Złotego Bączka" - nagrodę słuchaczy audycji "Się Kręci". Orkiestra nagrała dwa programy telewizyjne dla Programu II Telewizji Polskiej. W sprzedaży jest m.in. kaseta "Jest los", wydana przez Folk Time. Skład zespołu: Jacek Kleyff - gitara, śpiew, bębny, Dariusz "Nakon" Nakonieczny - bas, śpiew, Anna Patynek - śpiew, bębny, pomagajki, Jacek "Jawa" Warszawa - perkusja, bębny, harmonia, Jacek "Łoś" Osior - gitara el., śpiew

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Co robicie w weekendy

20.08.2017 | 13:50 przez bioliczka

adidas yeezy boost 350 uk

20.08.2017 | 11:08 przez eijsinkirfa

Jak to jest mozliwe ze sa tak wysoko?

20.08.2017 | 10:12 przez umairali

Szwajcarski scyzoryk dla mężczyzny

19.08.2017 | 09:07 przez olioliwer

Gierki małżeńskie – gra planszowa

19.08.2017 | 09:06 przez olioliwer

Reklama strony w internecie

18.08.2017 | 15:05 przez Adamila021

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki