ARTYSTA

ORKIESTRA NA ZDROWIE

Orkiestra Na Zdrowie działa już od ponad 10 lat. Wcześniej, część jej muzyków grała w orkiestrze "Razem". Zmienili nazwę, przenosząc się z podlubelskiej wsi do Warszawy. Na stałe przyjął ich Dom Kultury Ochoty, gdzie działają do dziś. Działalność O.N.Z. opiera się głównie na czterogodzinnych "otwartych próbach", które organizowane są na Ochocie co miesiąc, w każdą przedpełniową sobotę. Na próby przyjeżdża liczna publiczność z całej Polski. Od początku istnienia Orkiestry przewinęło się przez nią około 50 muzyków - między innymi: Antonina Krzysztoń, Kuba Sienkiewicz, Słoma, Mamadou Diouf z Senegalu i wielu innych. Często koncertuje z kapelą Trebuniów Tutków, "Orkiestrą Pod Wezwaniem Św. Mikołaja", oraz niektórymi jazzmanami np. Włodkiem Kiniorskim. Ich muzyka, jak sami ją określają, to: "naturalna muzyka do ruchu i do słuchu, silnie osadzona w rytmie". Nie polują na nagrody, ale zawsze chętnie je przyjmują. W 1995 roku od Jurka Owsiaka otrzymali "Złotego Bączka" - nagrodę słuchaczy audycji "Się Kręci". Orkiestra nagrała dwa programy telewizyjne dla Programu II Telewizji Polskiej. W sprzedaży jest m.in. kaseta "Jest los", wydana przez Folk Time. Skład zespołu: Jacek Kleyff - gitara, śpiew, bębny, Dariusz "Nakon" Nakonieczny - bas, śpiew, Anna Patynek - śpiew, bębny, pomagajki, Jacek "Jawa" Warszawa - perkusja, bębny, harmonia, Jacek "Łoś" Osior - gitara el., śpiew

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

przyczepki rowerowe dla pieska

28.04.2017 | 15:42 przez rafaljamaica

humor i dowcipy

28.04.2017 | 09:53 przez Jan

nike free rn flyknit hombre

28.04.2017 | 05:27 przez faithemars

adidas yeezy boost 350 v2 sale

28.04.2017 | 05:19 przez faithemars

adidas pure boost zg donna

28.04.2017 | 05:12 przez faithemars

adidas zx 700 black

28.04.2017 | 04:44 przez faithemars

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki