ARTYSTA

NEGRIL

NEGRIL powstał w czerwcu 2004 roku w Krapkowicach, kiedy to po kilku zupełnie przypadkowych JAM-SESSION padł pomysł założenia zespołu. Od samego początku ojcem założycielem całego projektu był ORIGINAL RUDEBOY HAPPY MAN Marcin Wesołowski. Po przerobieniu kilku wariantów personalnych i po upływie kilku miesięcy powstała, licząca 12 osób, REGGAE RODZINKA. Nazwę NEGRIL dopasował do niej Marcin Majak. Nazwa ta nawiązuje do plaży na Jamajce, miejsca, w którym od lat spotykają się Rasta, którzy grają na bębnach i śpiewają NYAH-BINGHI. W lutym 2005 roku zespół nagrywa pierwsze „demo”, które to otwiera drogę do koncertowej przygody zespołu. Dwa z trzech kawałków nagranych w studio trafiają na wydawane tym czasie składanki reggae (jedna promująca festiwal NIE ZABIJAJ, druga FAR AWAY FROM JAMAICA), co może świadczyć o dobrym odbiorze zespołu przez znawców gatunku. Negril porażony dźwiękami takich zespołów jak THE CONGOS, THE GRADIATORS i wielu wielu innych zespołów, stara się grać REGGAE w najczystszej odmianie, czyli ROOTS, o czym można się przekonać przychodząc na koncerty zespołu. NEGRIL gra je w takim składzie: Marcin Wesołowski i Honorata Podżorska (wokale) Mirek Warzecha i Andrzej Koziarski (gitary), Tomek Burdzy (bas), Kamil Majewski (klawisze), Michał Prochera, Marcin Rachwalski i Tobiasz Siankiewicz (sekcja dęta), Marcin Majak (conga i wokal), Adrian Zimerman (perkusja). Muzycy zespołu udzielają się bądź udzielali w wielu projektach muzycznych z których można wymienić KANAŁ AUDYTYWNY, LION VIBRATION (ex ZGROZA), ŚWIT, MANSON BAND, NBS czy krapkowicki FLASHBACK.

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Nike is quite well-liked

29.04.2017 | 08:00 przez asxqwer

Nike shoes numerous elements

29.04.2017 | 07:54 przez asxqwer

Pandora earrings release associated with appreciate

29.04.2017 | 07:49 przez asxqwer

Nike shoes light breathable

29.04.2017 | 07:43 przez asxqwer

Nike air max restricted lots of frees

29.04.2017 | 05:58 przez asxqwer

Nike trainers secure padding

29.04.2017 | 05:29 przez asdwer

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki