ARTYSTA

NATURAL MYSTIC

Zespół ogólnie postrzegany jest jako formacja reggae’owa, jednak jak mówią sami muzycy - nie chcą dać się zamknąć w jakiejkolwiek szufladce. Muzyka, którą można usłyszeć podczas koncertów tej formacji krąży wokół reggae’owej pulsacji, która jest jakby bazą do przechodzenia w inne, mniej lub bardziej hałaśliwe style, a czasem wręcz w jassgot! Wynika to z inności charakterów członków bandu i różnorodności ich inspiracji, lecz całość tworzy niesamowitą dawkę energii, którą Natural Mystic chętnie dzieli się z publicznością. Muzycy NM starają się nie nauczać, nie doktrynować, nie wtłaczać swoich przekonań i wszelkich „religii” w mózgi niewinnych słuchaczy. Wokaliści śpiewają o rzeczach ważnych, czasem osobistych, a każda piosenka, zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, ma podwójne, a czasem nawet potrójne dno. O płycie: Jeśli chodzi o brzmienie - pierwsze co rzuca się w uszy to to, że płyta pod tym względem odstaje od ogromu rodzimych produkcji spod znaku reggae. Wyróżnia się mniejszym nasyceniem dźwięków, na korzyść większej ilości powietrza pomiędzy kolejnymi nutami, kiedy powinna krzyczeć - krzyczy, kiedy powinna milczeć - milknie. Bez nadmiernych słodkości, bez niepotrzebnych pieszczot, bez podlizywania się słuchaczom, krytykom i krytykantom... bez kompromisów.

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

przyczepki rowerowe dla pieska

28.04.2017 | 15:42 przez rafaljamaica

humor i dowcipy

28.04.2017 | 09:53 przez Jan

nike free rn flyknit hombre

28.04.2017 | 05:27 przez faithemars

adidas yeezy boost 350 v2 sale

28.04.2017 | 05:19 przez faithemars

adidas pure boost zg donna

28.04.2017 | 05:12 przez faithemars

adidas zx 700 black

28.04.2017 | 04:44 przez faithemars

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki