ARTYSTA

MALEO REGGAE ROCKERS

Darek Malejonek swoja karierę muzyczną rozpoczął w 1983 roku w zespole Kultura, a następnie Izrael-Kultura & Izrael, z którym nagrał pięć płyt („Duchowa Rewolucja 1 i 2", „Nabij Faje", „1991","Live '93" oraz dubowe remixy Brylewskiego - „Izrael in Dub"). Maleo grał również na basie w zespołach Moskwa oraz Armia. Od 1984 Izrael niemal co rok pojawiał się na festiwalu w Jarocinie. Ponadto gościł na sopockim koncercie Najlepsi Z Najlepszych w Operze Leśnej (1986) czy na katowickich Odjazdach (1994). Koncertował poza granicami kraju (np. Austria i Anglia w 1990).W 1989 roku Darek Malejonek założył grupę HOUK. W 1992 roku ukazała się pierwsza płyta „Soul Ammunition" nagrana w studiu „Złota Skała". Piosenka pochodząca z tej płyty „Dancing with Reality" zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie słuchaczy Radia France Internationale. Nagrodą było zaproszenie na największe targi muzyczne świata Midem’93 w Cannes. Występ na Midem, w ramach koncertu „Rock na Wschodzie" został uznany przez krytyków i publiczność jako najlepszy spośród zespołów biorących udział w tym przedsięwzięciu. W październiku 92 zespół został zaproszony do udziału w Berlin Independence Days. W 1994 nakładem firmy Izabelin Studio ukazała się płytę "Transmission Into Your Heart", a w 1995 pojawia się kolejna płyta "Generetion x".Darek Malejonek jest także współtwórcą projektu 2 Tm 2,3 (Tymoteusz). Jest to pierwsza w Polsce i najbardziej popularna grupa prezentująca tzw. rock chrześcijański. W skład grupy wchodzą tak znakomici muzycy jak m. in.: Tomasz Budzyński (Armia), Robert Friedrich (Arka Noego), Piotr „Stopa" Żyżelewicz (Armia, Izrael, Voo Voo) oraz Joszko Broda. Wraz z rodziną współtworzył zespół Arka Noego. 
 
Solowa płyta Maleo pt. „ZaZuZi" ukazała się w lutym 1998 roku nakładem PolyGram Polska. Darek zaprosił do współpracy znakomitych muzyków, a zarazem swoich przyjaciół m.in. Tomka Wojcika (Bakshish) oraz Marcina Pospieszalskiego. Oprócz tego na płycie pojawili się Joszko Broda (syn ludowego multiinstrumentalisty Józefa Brody) i Tomek Bielecki (harmonijka -Nalepa). Album wypełnia muzyka reggae z elementami folkloru. Płyta stała się dla Maleo okazją do powrotu do źródeł, do muzyki której zawsze słuchał, którą zawsze grał. Płyta spotkała się z bardzo przychylnymi opiniami prasy muzycznej czego efektem było powołanie do życia grupy MALEO REGGAE ROCKERS. Zespół zagrał ponad trzysta koncertów w całej Polsce (m.in. „Odjazdy 98 - Spodek Katowice, „Tam gdzie bija źrodła" 98,99 - Równica -Wisła, „Przystanek Jezus"-„Przystanek Woodstock" 99 - Żary, "Song of Songs Festival" Toruń 2001, "Przystanek Woodstock" Żary 2002 ).W czerwcu 2001r. grupa Maleo Reggae Rockers zagrała 6 dniową trasę koncertową po Polsce wraz z Jamajską gwiazdą reggae Michaelem Blackiem. Latem 2002 zespół ponownie zagrał trasę REGGAE TOUR 2002 (18 koncertów) wraz z Kofim Ayivora - wokalista legendarnej formacji OSBISA oraz Michaelem Blackiem. Jako pierwszy zespół reggae w Polsce MRR brał udział w trasie koncertowej Lato z Radiem, grają 20 koncertów w różnych częściach Polski. 
 
 
Latem 2009 ukazał się trzecie płyta zespołu Maleo Reggae Rockers „Addis Abeba”. W języku amharskim słowo to oznacza Nowy Kwiat. I taka właśnie jest ta płyta: coś co kwitło, nabierało kolorów, rosło w siłę, aż wreszcie eksplodowało zupełnie nową jakością. 
Praca nad albumem trwała prawie trzy lata. Był to okres intensywnego działania zespołu. Mnóstwo koncertów zagranych w Polsce i za granicami, udział w różnych przedsięwzięciach muzycznych. Wszystkim tym działaniom przyświecał jeden cel – zebranie pomysłów, doświadczenie czegoś nowego! 
 
Kiedy duża część materiału była już zarejestrowana przyszło zupełnie nowe. Maleo pod koniec 2008 roku udał się w miesięczną podróż po Afryce. To co tam przeżył, co zobaczył dało mu kompletnie inne spojrzenie na świat. Wszystkie te doświadczenia dały nową jakość muzyce, miały duży wpływ na warstwę tekstową oraz nadały inny rytm powstawania płyty Addis Abeba. 
Na płycie są goście: zespół Eastwest Rockers doskonale poczuł klimat piosenki Reggae Radio i nadał jej odpowiedniego kolorytu. Za to Michale Black, z którym Maleo RR mieli przyjemność współpracować wcześniej, doskonale sprawdził się w piosence Put Your Guns Down. 
 
Maleo Reggae Rockers to potężna dawka muzyki reggae i pozytywnych wibracji. To potężna maszyn koncertowa, którą tworzą wspaniali ludzie.

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Wakacje w Polsce czy zagranicą?

18.10.2017 | 14:00 przez matek28

Bob Marley

18.10.2017 | 13:17 przez kamkor80

Dready w szkole

18.10.2017 | 13:16 przez kamkor80

Ciasta, ciastka i desery

18.10.2017 | 13:07 przez kamkor80

Puli czy pies z dreadami

18.10.2017 | 11:53 przez Z Korczówki

Several materials associated with Pandora Necklaces

18.10.2017 | 03:24 przez agisting

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki