ARTYSTA

KINGIFARAI SOUNDSYSTEM

Wrocławski soundsystem reggaeowo- dancehallowy. Początek działalności to 2003 rok, kiedy to dochodzi do scalenia się grupy w legendarnym wrocławskim klubie Madness. Selektorzy Ernest Sowa i Szary zapraszają do współpracy osobę grającą turntablistycznie Drum and Bass i bardziej hardcorowe odmiany ragga dancehall - Pi eNSilektaH. Podczas cotygodniowych wtorkowych soundów dochodzi do ukierunkowania horyzontów muzycznych jakie serwuje soundsystem. Po pewnym czasie skład grupy pomniejsza się do 2 osób: Pi enSilektaH - Selektor płyt winylowych i Ernest Sowa -nawijacz i selektor. Kingifarai sound w 2 osobowym składzie zaczyna rozszerzać swe pole działania grając okazjonalne soundy w takich klubach jak Strefa , Fuzon, Droga do Mekki, Kolor, Szałass, Wagon , czy Weekend. Do większych wydarzeń soundu można zaliczyć poprowadzenie after party w klubie Weekend po przedwcześnie zakończonym 
koncercie Zion Train. Kingifarai jest nowoczesną formacją łączącą brzmienia klasycznego reggae i nowoczesnego, jak i starszego ragga dancehallu z ciekawymi h-h remiksami. Nie zamyka się ona w żadnych konwencjach, więc na soundsystemach można usłyszeć od dubu po ostrą socę na raggajungle kończąc. Ideą Kingifarai jest wyzwolenie w słuchaczach pozytywnej energii jaką niesie ze sobą Jamajska muzyka.

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Co robicie w weekendy

17.08.2017 | 14:08 przez tomtamka

Nowa odsłona RRR.COM.PL

17.08.2017 | 13:14 przez kratai

Osuszanie po zalaniu

17.08.2017 | 13:10 przez krblaszko

Nowy samochód

17.08.2017 | 12:46 przez mikraso

okna jakiej firmy?

17.08.2017 | 11:45 przez rafaljamaica

Mieszkanie

17.08.2017 | 09:49 przez Adamila021

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki