ARTYSTA

JEDNA DUSZA

Z imienia jestem Adrian, natomiast muzycznie przedstawiam się jako Jedna Dusza. Pochodzę z Dąbrowy Górniczej, tu tworzę, zdobywam inspirację. Z muzyką związany jestem od zawsze, od małolata, kiedy to mój brat gitarzysta wypełniał pokój dźwiękami. I tak weszło w krew jak nieuleczalna bakteria, której z resztą nie chcę leczyć:). Ale faktyczne zamiłowanie i pasja do muzyki, którą tworzę dziś trwa od 1994 roku. Już w 1996 założyliśmy z kolegami zespół hip hop'owy VIS MAIOR. Wtedy pierwszy koncert, pierwsze doświadczenie ze sceną. Następnie przeistoczenie się w zespół WUTEELE. Po paru latach wspólnego tworzenia rozstałem się z zespołem tworząc solowy projekt. Solowe kasety cieszyły się sporą popularnością w regionie i lokalnych sklepach muzycznych. Niedługo potem powstała nasza grupa RAPO.R.T. z którym zagraliśmy mnóstwo koncertów i festiwali w Polsce i za południową granicą (Czechy). Wspólne granie z takimi artystami jak: Molesta, WWO, Płomień 81, O.S.T.R., Slums Attack itp., rozwinęło nasz zapał i chęć poświęcenia się tylko temu. Współpraca z wieloma utalentowanymi zespołami z kraju i Czech, wspólne nagrania, produkcja muzyczna. Współprodukcja czeskiego wykonawcy hip hopowego Khomator, produkcja muzyczna praktycznie całe płyty również czeskiego zespołu Minuta Ticha – oba legalne albumy. Niestety zrządzenia losu sprawiły że musieliśmy zawiesić działalność. Dziś jeszcze bardziej dojrzały artystycznie tworzę solowy projekt Jedna Dusza wkładając całe serce w muzykę, którą kocham, czyli Reggae, hip hop, co uważam za zgraną i ciekawą miksturę. Jestem wokalistą, producentem muzyki, jej pasjonatem. Jest moim życiem.
 
KONTAKT: jednadusza@gmail.com

Skomentuj artystę

FANKA
2012-10-23
17:54

Reggae , moim życiem . !

KONCERTY

FORUM

The popular Nike Air Huarache for Spring 2017

28.06.2017 | 08:03 przez pwlihbb

Nike Sportswear continues for you

28.06.2017 | 07:51 przez pwlihbb

With the Nike Air Max 97 Gold Bullet acquiring

28.06.2017 | 07:20 przez pwlihbb

The Nike Air Max 95 shines inside a whole

28.06.2017 | 05:51 przez pwlihbb

The women’s Nike Surroundings Max Jewell

28.06.2017 | 05:35 przez pwlihbb

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki