ARTYSTA

INSTYTUT KOLORU

Wszystko zaczęło się w roku 2003, kiedy to kilku kumpli – Maciek, Dorian i Patryk – stwierdziło, że chce po prostu... grać. Patryka, ze względu na zaistniały w zespole brak porozumienia, szybko zastąpił jednak Radek. W przeciągu pół roku ukształtował się skład kapeli pod nazwą „Noga Fantom”: Radek i Kajtek na gitarach, Dorian na basie i Maciek na perkusji. Tworzyli oni muzykę oscylującą wokół rocka i heavy-metalu, gdzie wokalu użyczał gitarzysta, Radek. Wraz z dołączeniem Kajtka do zespołu, w chłopakach zapłonęła jednak fascynacja reggae. Zachwyt ten naRastał w nich powoli... Po pewnym czasie doszło jednak do rozstania z Radkiem, którego serce nie potrafiło dostroić się do pozytywnego riddimu, pozostając wiernym ciężkim brzmieniom.
Po odejściu Radka, do kapeli dołączył Damian wraz ze swoimi klawiszami – zaprezentowawszy swoje umiejętności przekonał jednocześnie resztę składu, że jego obecność jest niemalże konieczna. Miejsce wokalisty zajął wieloletni przyjaciel członków zespołu, Gabryś, który występował wcześniej gościnnie z NF. Przebudowawszy skład (jak i kierunek rozwoju muzycznego) uznano, że zmianie ulec powinna również nazwa. Od czerwca 2006 Instytut Koloru koncertuje w różnych miastach, występując kilkakrotnie w miesiącu i spotykając się z bardzo pozytywną reakcją publiczności. Na chwilę obecną zespół ma przyjemność supportować grupę Tabu na trasie promującej płytę "Jednosłowo".
Muzyka Instytutu Koloru ma być pryzmatem, którego różnobarwne refleksy ukazują świat w trzech, dobrze znanych barwach. Różnorodność brzmień i odmienność tekstów czynić mają jego utwory dynamicznym, silnie lirycznym obrazem rzeczywistości, gdzie – oprócz szybkiego tempa i natłoku treści – odnajdzie się również chwila na zaczerpnięcie tchu... I mocno dubowy wydech.

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

The popular Nike Air Huarache for Spring 2017

28.06.2017 | 08:03 przez pwlihbb

Nike Sportswear continues for you

28.06.2017 | 07:51 przez pwlihbb

With the Nike Air Max 97 Gold Bullet acquiring

28.06.2017 | 07:20 przez pwlihbb

The Nike Air Max 95 shines inside a whole

28.06.2017 | 05:51 przez pwlihbb

The women’s Nike Surroundings Max Jewell

28.06.2017 | 05:35 przez pwlihbb

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki