ARTYSTA

HERBA MICZE

Herba Micze - zespół doświadczonych muzyków z całej Polski. Powstał w Lublinie w 2008 roku z inicjatywy grającego na instrumentach klawiszowych, rodowitego Częstochowianina i miłośnika głębokich dub’owych brzmień - Marcina „cIHego” Wójcika. Skład zespołu w początkowym okresie istnienia zmieniał się dynamicznie, aby po półroczu osiągnąć stan, w jakim grupa tworzy do dziś. I tak, frontmanem, wokalistą oraz autorem tekstów Herba Micze jest Kuba „Jupik” Abramiuk - artysta o ponad dziesięcioletnim doświadczeniu scenicznym, odnoszący sukcesy i rozpoznawalny na scenie reggae/dancehall/hip-hop długo przed rozpoczęciem współpracy z zespołem. Za bassline odpowiedzialny jest Karol Kisiel, znakomity, wszechstronny basista, mający na swoim koncie występy z wieloma zepołami, nie tylko z kręgów muzyki karaibskiej. Perkusistą Herba Micze jest Bartek „Rudi” Wilczkiewicz, znawca tematyki genezy Reggae, koneser starego jamajskiego brzmienia, grający tak jak robili to pionierzy gatunku. Kuba Kowalczyk – wirtuoz gitary. Mimo, iż jest najmłodszym członkiem zespołu, swoją szeroką wiedzą, oraz znakomitymi umiejętnościami wynosi zespół na wyższy poziom. Niepowtarzalnego charakteru twórczości zespołu nadaje ciepłe brzmienie saksofonu, za które odpowiedzialny jest Mateusz „Raq” Rak, muzyk udzielający się w wielu ciekawych projektach artystycznych.
Dzięki ciężkiemu bagażowi muzycznych doświadczeń niesionemu przez każdego z artystów Herba Micze, zespół nabrał swojego niepowtarzalnego stylu, co wyróżnia go na tle polskiej sceny Reggae. Niebanalne ale jednocześnie zapadające w pamięć publiczności teksty i eksplodująca podczas koncertów energia, połączone z selektywnie dobranymi dźwiękami z pogranicza różnych styli od roots reggae, przez dub po dancehall to znak rozpoznawczy zespołu. To wszystko sprawia, że Herba Micze jest chętnie zapraszane na różnego rodzaje eventy, a doświadczenie sceniczne pozwala odnaleźć się zespołowi zarówno podczas koncertów kameralnych, jak i na dużej, festiwalowej scenie. Dowodzi temu fakt, iż mimo stosunkowo krótkiego stażu, Herba Micze zagrało wiele udanych koncertów w całej Polsce, ciepło przyjętych, zarówno przez publiczność, ale i jurorów przeglądów i konkursów, od uczestnictwa w których zespół nie stroni.
 
 
https://www.facebook.com/pages/herbamicze/368727392579 
www.herbamicze.art.pl 

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Reklama dla firmy

17.10.2017 | 11:51 przez FrankieeFran

Drewnotar Zakład Przerobu Drewna

17.10.2017 | 09:00 przez Krzysztof123

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki