ARTYSTA

GRUBSON

Grubson to artysta nieszablonowy. Absolutny perfekcjonista. Poszukujący samouk, którego muzyka dociera poprzez uszy wprost do serc jego słuchaczy. Niesamowicie energiczna postać obdarzona talentem w postaci artystycznego ADHD. Bardzo produktywny, niezależny i przede wszystkim zdeterminowany by tworzyć utwory w których oryginalność i przekaz mieszają się z melodyjnością. Obdarzony charakterystycznym szorstkim wokalem, jednocześnie doskonale śpiewający, czerpiący inspiracje z hip-hopu, reggae, funku i wielu, wielu innych gatunków muzyki. Sceniczne doświadczenie zdobywał u boku min.: DJ Feel-x’a, Guralesko, Abradaba i innych tuzów polskiej sceny hip-hop i nie tylko. Jego koncerty to pełne energii często bardzo długie wiązanki utworów z różnych okresów twórczości. 

 

Debiutancki album GrubSona „O.R.S.”, to swoista podróż w czasie i przestrzeni. GrubSon będąc odpowiedzialny w za treść i dobór muzyki na płytę zabierze swych słuchaczy do świata dźwięków, które były modne kilkanaście lat temu, płynnie przeskakując do takich, które modne pewnie będą dopiero za kilka lat. Płyta rapera jest taka jak on sam. Wyładowana po brzegi niesamowitą energią, będąc jednocześnie momentami refleksyjną, a momentami nieprzewidywalną i agresywną. Połączenie nowoczesnych brzmień elektroniki z samplami czerpanymi z muzyki powstającej od lat 30-tych do 70-tych tworzy nową jakość. Jak mówi sam artysta nadchodzi „Nowa Fala”, obok której trudno przejść obojętnie. GrubSon świetnie czuje się mieszając style. Właściwie płyta jest syntezą nowego, przynajmniej na Polskim rynku, gatunku o którym zainteresowany mówi „ruffneck”, a który stanowi zestawienie jamajskiego toastingu, raggamuffin i rapu z muzyką kojarzącą się z twórczością hiphopowych producentów z lat 92-96. Jest to jednak zestawienie oparte na indywidualizmie GrubSona, który doskonale czuje rytm, swobodnie czuje się śpiewając, wykorzystuje harmonie by budować klimat i potrafi być zarówno wrażliwym obserwatorem rzeczywistości jak i prześmiewcą szydzącym z otaczających go realiów w sposób budzący szczery uśmiech i aprobatę. Ciekawa muzyka w połączeniu z błyskotliwymi i podanymi w rewelacyjnej formie tekstami stanowi o sile i przełomowości tego albumu, ponieważ zachowując oryginalność i swobodę oraz siłę przekazu GrubSon po prostu wpada w ucho.azu GrubSon po prostu wpada w ucho.

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Wakacje w Polsce czy zagranicą?

18.10.2017 | 14:00 przez matek28

Bob Marley

18.10.2017 | 13:17 przez kamkor80

Dready w szkole

18.10.2017 | 13:16 przez kamkor80

Ciasta, ciastka i desery

18.10.2017 | 13:07 przez kamkor80

Puli czy pies z dreadami

18.10.2017 | 11:53 przez Z Korczówki

Several materials associated with Pandora Necklaces

18.10.2017 | 03:24 przez agisting

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki