ARTYSTA

COMEYAH

Początki ComeYah sięgają lipca 2008 roku, kiedy to z inicjatywy Damiana Skoczylasa sformował się pełny skład zespołu. Debiut w charakterze suportu dla CGB i Dubska nastąpił już w cztery miesiące później 04 października. 
 17 lutego 2009 roku grupa nagrała metodą „na setkę” , czyli w 100% na żywo, sześć utworów, które ukazały się na płycie DEMO 2009, przychylnie przyjętej przez odbiorców i krytyków muzycznych. Producentem materiału został Bartek „Bhakti” Mrówczyński. W listopadzie tego samego roku zespół zarejestrował piosenkę „Przewiń do początku”, która trafiła na płytę Rastastacja vol. 3. To ogólnopolski projekt fonograficzny, będący wspólnym przedsięwzięciem rozgłośni radiowej Rastastacja i czasopisma „Free Colours”. prezentujący nagrania nowych, dobrze zapowiadających się polskich zespołów grających muzykę reggae.
Wiosną 2010 r. grupa zarejestrowała w Rising Sound Studio utwór Wolny, a jego mastering powierzyła w ręce ekipy Studia As One. We wrześniu 2010 r. ComeYah zwyciężyła w finale Przeglądu Młodych Kapel Treffowisko. W najbliższym czasie zespół wyda swój pełny debiutancki album.
 
Od momentu debiutu, formacja konsekwentnie trzyma się obranej drogi, grając muzykę inspirowaną w największym stopniu przez roots reggae, nie unikając przy tym wycieczek stylistycznych  w inne rejony od ska przez dub, ragga, aż do jungle. Jednak głównym znakiem rozpoznawczym zespołu jest  przede wszystkim bezkompromisowy, prosty i zaangażowany przekaz. ComeYah gra swoje koncerty głównie w oparciu o autorski repertuar, ale nie stroni przy tym od opracowywania własnych interpretacji , klasycznych utworów wykonawców, reprezentujących nurt reggae. 
Warto też wspomnieć, że okresie czasowych absencji wokalisty w 2009 i 2010 r., grupa podejmowała współpracę z wokalistkami i wokalistami, związanymi z lubelską sceną reggae (Qudłacz&Hopkins [Sensithief], Natty B [ Geto Blasta], Mi [Livin Fyah Crew], Ayshapower, Misssensei, Lady Dębowa [Czarna Mamba], Jupik [Herbamicze], z powodzeniem występując  jako tzw. backing band. 
 
Skład zespołu:
Damian Skoczylas "Syjon Fam" - śpiew, teksty
Tomasz Klisz "Ricky" - gitara basowa 
Jarek Dyś „Dysiu aka dub rising” - perkusja
Łukasz Poździk "Gabriel" - gitara rytmiczna, chórki
Grzegorz Harcej „Grzech”- instrumenty klawiszowe
Grzegorz Huzarek „Luzik” - gitara rytmiczna i solowa
Piotrek  Kiliański „Kilian”– instrumenty klawiszowe
 
 
Kontakt:
Tomek Klisz
Mobile: 512 315 222
e-mail: comeyah@o2.pl
www.comeyah.pl
www.myspace.com/comeyah
www.youtube.com/comeyahwizja
 

Skomentuj artystę

KONCERTY

FORUM

Czytacie artykuły?

20.10.2017 | 13:19 przez orrmitrox

Brak danych dłużnika - windykacja

20.10.2017 | 13:15 przez orrmitrox

Samochod dla kobiety

20.10.2017 | 13:12 przez orrmitrox

Siłownie zewnętrzne, korzystacie?

20.10.2017 | 13:08 przez orrmitrox

Co robicie w weekendy

20.10.2017 | 12:52 przez zenekm1

Zabiegi z gatunku medycyny estetycznej

20.10.2017 | 12:50 przez mierrnas

WYWIADOWNIA

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Miłość to potężna siła

Rozmowa z Krystianem „K-Jah” Walczakiem – muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, przygotowującym się do wydania płyty z własną muzyką, z gwiazdorskim składem muzyków reggae z całego świata.

Linki